Страницы

четверг, 19 июля 2012 г.

Статья в бизнес журнал...

         1. Як Ви вважаєте, які із зазначених чинників вплинуть на фінансову ситуацію в Україні та як саме:

- чемпіонат "Євро-2012",


- вибори до Верховної Ради України


- сезон літніх відпусток

- виплати Ощадбанківських вкладів
Чи збережеться та якою буде фінансова ситуація в країні (Ваш прогноз)?

На мою особисту думку лише «Євро-2012» матиме значний  вплив на фінансову ситуацію в Україні.  Чемпіонат «Євро-2012» значно покращить фінансову ситуацію в Україні  не тільки за рахунок значних надходжень коштів в період проведення «Євро-2012» від туристів але і в майбутньому від іноземних інвесторів.
Вибори до Верховної Ради України тісно  пов’язані з виплатою Ощадбанківських вкладів на мою думку це ні що інше як рекламна компанія щоб завоювати прихильність людей літнього віку до нинішньої влади. Тому ці чинники не матимуть значного впливу на фінансову ситуацію в Україні, оскільки грошовий обіг буде всередині країни.  Тим паче що  на ті кошти що отримають «Радянські вкладники» а саме 1000грн. багато не поїздиш по світу.
Такий чинник як сезон літніх відпусток також не сильно вплине на фінансову ситуацію України адже той відсоток людей який може собі дозволити відпочивати за кордоном значно менший за відсоток туристів які приїхали до нашої країни в зв’язку з проведенням ігор «Євро-2012».
Тому фінансова ситуація в Україні не тільки збережеться а й значно покращиться. 
2. Яких коливань валют слід чекати до початку осені та у післявиборчий період (євро, долар)?
Дуже цікаве питання. Беручи курси валют починаючи з червня  місяця видно таку тенденцію  по курсу НБУ долар застив  і курс його не змінюється протягом всього часу і становить 799,2500 за 100доларів. На  період проведення Євро-2012 курс долара буде або стабільним або буде дешевшати відносно гривні, а  от після проведення ігор Євро-2012 та у після виборчий період буде тенденція росту курсу долару відносно гривні на  мою думку на початок 2013 року він може становити 825,7100 за 100 доларів а можливо навіть вище. Складається таке враження що на валюті євро Україна вирішила підзаробити коштів. Чім  ближче було до початку Євро-2012 тим нижчій курс валюти євро. От наприклад за період з 03.05.2012 по 05.06.2012 євро дешевшав відносно гривні і на 05.06.2012 складав 984,8359грн. за 100євро що порівняно з курсом  на 03.05.2012 який був 1056,9839 за 100євро  становить 72,148грн різниці на обміні 100євро.  Неважко підрахувати скільки заробить Україна лише на курсі валют євро якщо навіть порахувати що один іноземець буде обмінювати 100 євро на українські гривні. Зрозуміло що курс євро зросте після виборів до Верховної Ради України.
3. Що можна порадити людям,які збираються у відпустку закордон щодо обміну валют (якій краще віддати перевагу та коли саме міняти: чим раніше чи ближче до дня від'їзду)?
На це питання відповім так, якщо людина обирає для себе валюту євро, то краще її  обмінювати чим раніше, а якщо долар то чим ближче до  дня від'їзду.  На мою думку краще віддати перевагу євро адже на ньому навіть можна трішки заробити.

4. У чому (з огляду на все вищесказане ) слід зберігати власні заощадження?
Риторичне питання але на нього в мене є гарна відповідь. Зараз у багатьох банках є таке поняття як мультивалютні рахунки. Саме так рекомендую зберігати власні заощадження. По перше потрібно щоб власні заощадження зберігалися мінімум у 5-ти різних банках бажано з іноземним капіталом, а по друге валюта капіталу повинна бути окремо в гривні, євро та доларах. Головне чітко усвідомлювати для себе навіщо зберігаємо власні заощадження бо від цього залежить фінансовий інструмент який потрібно використовувати для досягнення власної мети. Особисто мені подобається валюта євро.
Ось невеличкі  поради: Окрім власних заощаджень на будинок, машину і інші речі слід мати заощадження в розмірі 6-12 місячних ваших особистих затрат  на проживання. При  чому частину з них зберігати дома у сейфі, а  частину на депозитних рахунках «активні гроші». Частину власних заощаджень також можна розмістити у компаніях life-убезпечення життя, це дозволить вам захистити себе на випадок серйозних хвороб, а також на випадок дожиття до пенсії отримати гарну надбавку до пенсії. І лише потім можна інвестувати кошти у власний бізнес, акції і інші фінансові інструменти з можливістю отримання великих відсотків на свої вкладення.

Фінансовий консультант
компанії «Родинні інвестиції»
Михайло Черненко
>